O NÁS

Výber správnej izolácie patrí medzi najdôležitejšie rozhodnutia pri výstavbe, alebo rekonštrukcií Vášho obydlia. U nás ste na správnej adrese. Ponúkame Mercedes medzi izoláciami s konkurenčnou cenou oproti recyklovanej fúkanej celulóze. Drevo je odjakživa obľúbeným materiálom používaným v stavebníctve práve kvôli svojím tepelno izolačným vlastnostiam. Izolácia na báze dreva tvorí zdravú mikroklímu v interiéri, je funkčná v lete aj v zime, reguluje vlhkosť, vonia a pôsobí na človeka prirodzene a príjemne. Našou úlohou je priniesť zákazníkovi riešenie, ktoré je kvalitné, trvalé a cenovo dostupné. Fúkané drevné vlákno aplikujeme výhradne pomocou certifikovanej spoločnosti s dlhodobými skúsenosťami. Vďaka produktu s najvyššou kontrolou kvality ponúkame len technicky overené riešenia.

ZAUJÍMA NÁS PROSTREDIE V KTOROM VŠETCI ŽIJEME

Rastúca potreba dreva chráni naše lesy. Znie to ako paradox, ale ide o nepopierateľnú skutočnosť. Väčšina európskych lesov je totiž trvale obhospodarovaná, to znamená, že je vysádzané min. také množstvo stromov, koľko ho bolo z lesa odobrané. Európske lesy rastú v súčasnej dobe rýchlosťou zhruba 510 000 hektárov ročne. Používanie dreva v stavebníctve má aj ďalšie prínosy z hľadiska ekológie. Drevo je totiž účinným zásobníkom CO2. Počas svojho rastu pohlcujú stromy z našej atmosféry veľké množstvo skleníkových plynov CO2 a ukladajú ich vo forme uhlíka do dreva.

V jednom metre kubickom dreva je viazaná asi jedna tona CO2, zatiaľ čo sa súčasne vytvorí 0,7 tony kyslíka. Uložený CO2 zostáva viazaný aj vo výrobkoch z dreva ako je napr. aj drevné vlákno STEICO ZELL. Izolácia z drevného vlákna je teda veľkým prínosom pri riešení problémov našej klímy.