Drevovláknitá fúkaná izolácia

Drevovláknitá fúkaná izolácia 2019-10-02T21:56:03+02:00
fukana izolacia

Je najideálnejší spôsob zateplenia strešných, stenových, alebo stropných STEICO I-nosníkov. Tiež konštrukcií z KVH hranolov prípadne  iných drevených konštrukčných prvkov. Na Steico I nosníky poskytujeme špeciálne systémové zľavy v kombinácií s fúkanou izoláciou Steico Zell, prípadne v kombinácií s drevovláknitou nadkrokvovou, alebo fasádnou izolačnou doskou.

Fúkané drevovláknité izolácie sú súčasťou certifikovaných skladieb pre
nízkoenergetické a pasívne stavby certifikované cez TSUS.

tsus fukana izolacia

VARIABILITA A FLEXIBILITA – PREDNOSTI FÚKANEJ IZOLÁCIE

Drevné vlákno STEICO ZELL sa skladá z čistých voľných drevných vlákien. Každé z týchto vlákien má všetky prednosti prírodného dreva: trvanlivosť, stabilitu a veľmi dobré tepelno izolačné vlastnosti. K vytvoreniu izolačnej vrstvy sú vlákna pod vysokým tlakom vháňané (fúkané) buď do uzavretých dutín konštrukcie kde Drevné vlákno STEICO ZELLsa presne prispôsobia jej tvaru, alebo sú fúkané voľne napr. na strop väzníkového krovu kde perfektne prekryjú každý detail. Pre fúkanú izoláciu STEICO ZELL nie je akýkoľvek priestor žiadnou prekážkou. Taktiež inštalačné prvky v priestoroch určených na zateplenie sú pri fúkaní dokonale izolované bez zdĺhavej ručnej práce.

BEZPEČNOSŤ ULOŽENIA

Fúkaná izolácia z drevného vlákna sa aplikuje do požadovaného objemu podľa typu konštrukcie. Objem izolácie zabezpečuje aby bola vždy trvácna a nesadala (neklesala). Pri fúkaní dochádza k prepleteniu jednotlivých drevných vlákien v troch dimenziách a k ich mechanickému spojeniu (mikroskopické uchytenie).

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

VÝHODY FÚKANÉHO DREVNÉHO VLÁKNA STEICO ZELL

FÚKANÁ IZOLÁCIA ZABEZPEČUJE PRÍJEMNÚ KLÍMU V MIESTNOSTIACH PO CELÝ ROK
HREJE AJ CHLADÍ A REGULUJE VLHKOSŤ

Vďaka difúznej otvorenosti (paropriepustnosti) bunečnej štruktúry reguluje drevné vlákno priestorovú vlhkosť a prispieva tak z hľadiska biológie stavby k vytvoreniu optimálneho prostredia pre zdravé bývanie. Vysokou schopnosťou akumulácie tepla zamedzuje prehrievaniu priestorov v letnom období a vytvára tak aj v najhorúcejších dňoch príjemnú klímu s príjemnou chladnou teplotou. So svojou nízkou tepelnou vodivosťou nás fúkaná izolácia na druhej strane ochraňuje pred chladom v zimnom období.

  • Fúkaná izolácia bez škár, dokonalé zatesnenie

  • Ochrana voči chladu v zime

  • Výborná ochrana proti prehrievaniu v letnom období

  • Bezpečná vzhľadom na dlhodobé skúsenosti a kvalitu vstupnej suroviny produktu

  • Vďaka previazaniu drevných vlákien je dlhodobo bezpečná voči zosadaniu

  • Vysoká kvalita spracovania zaistená vyškolenou realizačnou firmou

  • Čisté drevné vlákna z čistého neošetrovaného dreva

  • Fúkaná izolácia slúži ako akustická a protipožiarna ochrana

  • Ekologická, recyklovateľná izolácia šetrná k životnému prostrediu

  • Vysoká difúzna otvorenosť pre zvýšenie bezpečnosti a trvácnosti konštrukcie