Izolácia stropov

Izolácia stropov 2019-11-21T19:45:45+01:00

Pre izoláciu stropov môžeme použiť niekoľko konkrétnych typov. Prvý z nich je typ takzvanej fúkanej celulózovej izolácie. Táto izolácia je považovaná za najvhodnejšiu práve do starých trámových stropov. Navyše by ste tým získali i zateplenie konštrukčných dutín striech, stropov a dokonca aj stien. Pozitívnym faktom zostáva práve to že, materiál je ekologicky vyrábaný z triedeného starého papiera. Vďaka tomuto materiálu by mala byť zhotovená dokonalá izolácia bez akýchkoľvek zbytočných špár. Samozrejmosťou je ochrana pred chladom či pred prehrievaním domácností v letnom období.

Relatívne vysoko žiadaná je drevovláknitá fúkaná celulóza a to možno i z toho dôvodu, že je to jedna z najekologickejších foriem spracovania materiálu. Sú spracovávané z čistého drevného vlákna z borovicového dreva, kedy nevzniká nadbytočný odpad. Pochopiteľne i tento typ izolácie Vám zabezpečí ochranu pred chladom či prehrievaním a takisto Vás ochráni pred nepriaznivým hlukom z ulice. Celá izolačná vrstva je produkovaná tak, aby nezanechala žiadne neželané medzery ani žiadne škáry.  Otvorená izolácia je obzvlášť  veľmi dobre rozptýlená, a i vďaka tomu dokáže prispievať k regulácií vnútornej mikroklímy.

A akými pozitívnymi vlastnosťami disponuje? Čomu môžeme prikladať značný význam je práve to že, má veľmi dobrú tepelnú izoláciu a teda i akumuláciu tepla. Je recyklovateľná, drevné vlákna z borovicového dreva sú vždy poctivo triedené.

Fúkaná izolácia stropu

K priaznivému prostrediu pre náš domov prispieva i otvorená štruktúra, ktorá sa usiluje regulovať vlhkosť. Samotná izolácia stropu má niekoľko pozitívnych výhod, preto je dôvod reálne do budúcna pouvažovať nad tým, či by to bolo adekvátne i do vašej domácnosti. A teda eventuálne či by Vám dokázala pomôcť vyriešiť jednu z vyššie uvedených nepriaznivých situácií.

v prípade akýchkoľvek otázok sme k dispozícii na telefónnych číslach

Fúkané drevovláknité izolácie sú súčasťou certifikovaných skladieb pre
nízkoenergetické a pasívne stavby certifikované cez TSUS.

tsus fukana izolacia