Kto sme? 2019-11-22T18:30:17+01:00

KTO SME?

Sme najväčším predajcom drevovláknitých izolačných dosiek na Slovensku, ktoré majú u nás viac ako 60 ročnú históriu. Okrem drevovláknitých izolácií ponúkame aj konštrukčné prvky STEICO I nosníky, lepené lamelové drevo LVL a prírodné konopné izolácie. Do nášho portfólia v rámci hlinených systémov tiež patria kvalitné hlinené omietky aj s finálnym farebným pigmentom, alebo klasické nepálené hlinené tehly vyrábané ručným spôsobom.

tepore logo

Spoločnosť Tepore je kvalifikovaným obchodným zástupcom s technicky skúseným predajným tímom, ktorá garantuje kompletné poradenstvo k materiálom STEICO a ich aplikácii. Intenzívnou spoluprácou so sieťou dealerov je navyše zaisťované osobné poradenstvo priamo na mieste.

STEICO Gruppe je celosvetovo vedúcou firmou vo výrobe a predaji drevovláknitých izolačných materiálov. STEICO AG zamestnáva viac ako 1300 spolupracovníkov a sídli vo Feldkirchen pri Mníchove, kde je umiestnená správa, predaj, technické poradenstvo, rovnako ako aj výskum a vývoj. Výroba prebieha v troch európskych lokalitách.

V jednom metre kubickom dreva je viazaná asi jedna tona CO2, zatiaľ čo sa súčasne vytvorí 0,7 tony kyslíka. Uložený CO2 zostáva viazaný aj vo výrobkoch z dreva ako je napr. aj drevné vlákno STEICO ZELL. Fúkaná izolácia z drevného vlákna je teda veľkým prínosom pri riešení problémov našej klímy.